Preskočiť na obsah

Gotická cesta otvorená 2022

Zverejnené 11.8.2022.

Vážení občania,

v dňoch 12. a 13. augusta 2022 sa bude konať každoročný minifestival Gotická cesta otvorená 2022 a jadro programu sa odohráva v Rimavskej Bani, kde nám Kompánia z Turca pripravila program na motívy lokálnej malohotskej histórie v areáli nášho opevneného kostola.

V piatok 12. augusta v čase od 10. hodiny budú vystupovať v areáli kostola. V sobotu počas celého dňa nás budú v interiéri kostola sprevádzať dobrovoľníci z občianskeho združenia Gotická cesta, v budove historickej fary bude výstava Zdenka Somorovského Dedičstvo gotickej a železnej cesty na Slovensku, o 17:30 koncert  Kataríny Málikovej v interiéri kostola a o 18:15 koncert starej židovskej muziky Mojše Band so spoločným posedením pri obecnom úrade.

V sobotu od 12. hodiny bude prichystané občerstvenie pri obecnom úrade pre návštevníkov Gotickej cesty tak i občanov našej obce. Všetci ste srdečne vítaní.

V sobotu budú otvorené aj ostatné kostoly rimavského okruhu Gotickej cesty, Rimavské Brezovo, Kyjatice, Kraskovo, Rimavské Janovce, Malé Teriakovce a Žíp.