Od soboty 24. októbra 2020 bude na celom Slovensku platiť zákaz vychádzania

22.10.2020 zverejnil/a rimavskabana_admin.

Vážení občania,

od soboty 24. októbra 2020 do nedele 1. novembra 2020 bude na celom Slovensku platiť zákaz vychádzania s výnimkou ciest na testovanie, cesta do zamestnania, doprovodu dieťaťa do školy, návštevy najbližších potravín, lekárne, lekára či starostlivosti o blízku osobu. Výnimku má aj starostlivosť o vlastné hospodárske zvieratá, ‚venčenie‘ spoločenských zvierat do 100 metrov od bydliska. Možno tiež ísť na pohreb, poštu, do banky, poisťovne, čistiarne, autoservisu, ako aj na čerpaciu stanicu pohonných hmôt a zabezpečenia nevyhnutných potrieb či pobytu v prírode v okrese bydliska. Pobyt v prírode v rámci okresu mimo extravilánu obce.

V rámci obmedzenia mobility sa od pondelka 26. októbra bude vyučovať dištančne aj na druhom stupni základných škôl, a to do 27. novembra 2020. Prvý stupeň ZŠ sa môže zatiaľ vzdelávať v školách normálne, rovnako sa vyučovanie nezastavuje ani v materských školách a jasliach. Ak bude situácia priaznivá, v pondelok 30. novembra by sa mali žiaci vrátiť do škôl. Jesenné prázdniny sa presúvajú z 29. a 30. októbra na 30. októbra a 2. novembra. Okrem toho pribudnú nové prázdniny aj v piatok 6. novembra a v pondelok 9. novembra.

Nasledujúce dva víkendy bude plošné testovanie na území SR. Celoplošné testovanie prebehne podľa plánu v troch fázach. Tento víkend sa začne pilotná fáza v oravských okresoch a v okrese Bardejov, o týždeň a o dva prebehnú zvyšné dve fázy, ktoré už budú celoslovenské. Našou snahou bude všetky informácie, ktoré k testovaniu budeme mať oznamovať.

Vážení občania, prosím, buďme zodpovední, dôslední v dodržiavaní prijatých opatrení a zostaňte všetci zdraví.