Preskočiť na obsah

Od soboty 24. októbra 2020 bude na celom Slovensku platiť zákaz vychádzania

Zverejnené 22.10.2020.

Vážení občania,

od soboty 24. októbra 2020 do nedele 1. novembra 2020 bude na celom Slovensku platiť zákaz vychádzania s výnimkou ciest na testovanie, cesta do zamestnania, doprovodu dieťaťa do školy, návštevy najbližších potravín, lekárne, lekára či starostlivosti o blízku osobu. Výnimku má aj starostlivosť o vlastné hospodárske zvieratá, ‚venčenie‘ spoločenských zvierat do 100 metrov od bydliska. Možno tiež ísť na pohreb, poštu, do banky, poisťovne, čistiarne, autoservisu, ako aj na čerpaciu stanicu pohonných hmôt a zabezpečenia nevyhnutných potrieb či pobytu v prírode v okrese bydliska. Pobyt v prírode v rámci okresu mimo extravilánu obce.

V rámci obmedzenia mobility sa od pondelka 26. októbra bude vyučovať dištančne aj na druhom stupni základných škôl, a to do 27. novembra 2020. Prvý stupeň ZŠ sa môže zatiaľ vzdelávať v školách normálne, rovnako sa vyučovanie nezastavuje ani v materských školách a jasliach. Ak bude situácia priaznivá, v pondelok 30. novembra by sa mali žiaci vrátiť do škôl. Jesenné prázdniny sa presúvajú z 29. a 30. októbra na 30. októbra a 2. novembra. Okrem toho pribudnú nové prázdniny aj v piatok 6. novembra a v pondelok 9. novembra.

Nasledujúce dva víkendy bude plošné testovanie na území SR. Celoplošné testovanie prebehne podľa plánu v troch fázach. Tento víkend sa začne pilotná fáza v oravských okresoch a v okrese Bardejov, o týždeň a o dva prebehnú zvyšné dve fázy, ktoré už budú celoslovenské. Našou snahou bude všetky informácie, ktoré k testovaniu budeme mať oznamovať.

Vážení občania, prosím, buďme zodpovední, dôslední v dodržiavaní prijatých opatrení a zostaňte všetci zdraví.