Preskočiť na obsah

Prosba Občianského združenia Hnúšťanské labky o podporu útulku pre psy v Hnúšti

Zverejnené 26.4.2021.

Vážení páni primátori, starostovia, poslanci mestských a obecných zastupiteľstiev,

prihováram sa Vám s prosbou o finančnú podporu projektu občianskeho združenia Hnúšťanské labky, s ktorým v Hnúšti spolupracujeme na vybudovaní útulku pre opustené a týrané psy – prvého v okrese Rimavská Sobota. Takýchto zariadení nie je dostatok a určite Vám kolegovia, ktorí s tým pracujú potvrdia, že útulky v celom kraji sú neustále preplnené, doterajšie vlády však financovanie útulkov nepovažujú za prioritu a nechávajú občianske združenia sa trápiť samé.

Útulok bude prirodzene slúžiť na odchyt túlavých a týraných psov z celého okresu, od poskytnutia veterinárnej starostlivosti a starostlivosť až do doby adopcie do novej rodiny. V okrese Rimavská Sobota sa podobné zariadenie nenachádza, naše samosprávy využívajú služby útulkov v Lučenci, Fiľakove, Revúcej, či Brezne. Aj keď útulok v Hnúšti bude začínať iba s počiatočnou kapacitou 10 psov, určite v budúcnosti pomôže zlepšiť situáciu s preplnenými útulkami v okolí. Útulok vzniká za spolupráce mesta Hnúšťa a občianskeho združenia Hnúšťanské labky, ktoré bude útulok prevádzkovať predovšetkým vďaka darom občanov. Mesto Hnúšťa rovnako podporilo útulok poskytnutím pozemkov, sprostredkovaním prenájmu budovy a vybudovaním oplotenia pre výbehy, rovnako je pripravené čiastočne podporovať aj budúcu prevádzku útulku. 

Tak ako na iných miestach, aj tu bude väčšia časť rozpočtu závislá na podpore darcov. V súčasnosti sa k týmto darcom môžete pridať aj Vy a dovoľujem si Vás osloviť ako svojich kolegov zo samospráv a zástupcov občanov vo svojich mestách a obciach, či by ste neboli ochotní drobnou finančnou čiastkou podporiť tento šľachetný a potrebný zámer neziskovej organizácie. Aktuálne prebieha občianska kampaň na podporu zakúpenia kotercov do útulku, ku ktorej sa môžete pripojiť tu a môžete si za finančnú podporu zvoliť aj zaujímavú odmenu:

https://www.startlab.sk/projekty/1957-koterce-do-noveho-utulku-pre-psy/

prípadne môžete dobrovoľníkov podporiť priamo na účet združenia zverejnený na www.hnustanskelabky.sk , kde nájdete aj viac informácií o útulku. 

Za každú podporu Vám budeme spolu s o.z. Hnúšťanské labky vďační, útulok by sme chceli otvoriť v letných mesiacoch. 

Roman Lebeda, Mesto Hnúšťa

Jana Kišová, Občianske združenie Hnúšťanské labky