Preskočiť na obsah

Rekonštrukcia škôlky

Zverejnené 30.10.2020.

Vážení občania,

Slovensko zažíva obdobie, ktoré si budeme pamätať ešte dlho. Pandémia koronavírusu nás zasiahla všetkých… Zvykli sme si na nosenie ochranného rúška, na učenie doma, mnohí na prácu z domu, na špeciálny režim nakupovania, na zatvorené prevádzky, na nedostupné služby. Zajtra nás čaká celoštátne testovanie. Každý z nás počas tejto pandémie o niečo prichádza a nikto z nás nevie, kedy a ako sa kríza skončí.

Život v našich domácnostiach, ale aj život v obci sa spomalil, ale nezastal. Jednou z tých radostných chvíľ je aj pohľad na rekonštrukciu našej materskej škôlky. Ministerstvo školstva zavádza povinnú predškolskú dochádzku pre deti od päť rokov. Zákon, ktorý ju upravuje, vstúpi do platnosti už od januára 2021, na deti sa má však vzťahovať až od septembra. Predškolská príprava je pre vývoj dieťaťa dôležitá, naučiť sa fungovať v kolektíve je nesmierne dôležité a my chceme zlepšiť podmienky pre učiteľky aj pre detičky.

Chceme sa sa vyhnúť situáciám, že deti nechodili do škôlky a keď prišli do školy, museli absolvovať nultý ročník, lebo neboli schopné držať krok s ďalšími deťmi. Keď deti už na začiatku strácajú tie správne návyky a nebudujú si v dostatočnej miere sociálne kontakty, môže sa stať, že to už do konca života nedobehnú, zostanú hendikepovaní na celý život.