Preskočiť na obsah

V tomto roku rozsvietime baňanský stromček bez tradičného mikulášskeho stretnutia

Zverejnené 1.12.2020.

V obci Rimavská Baňa sme už po dlhé roky organizovali podujatie Mikulášske rozsvecovanie vianočného stromčeka. Stretnutie s Mikulášom, anjelom  a čertom sa stalo tradíciou. Bola to príležitosť na konci roka sa stretnúť, zabaviť sa, detičky zaspievali Mikulášovi pesničku, čert s nimi šantil po námestí.

Tento zvláštny rok je na stretnutia skúpy. Aj keď je to nevyhnutné a  v našom záujme, stretnutia s blízkymi nám chýbajú. Keďže aktuálne platné opatrenia neumožňujú stretávanie sa obyvateľov  vo väčšom počte, rozsvietenie vianočného stromčeka sa tentoraz uskutoční bez účasti verejnosti a bez tradičného mikulášskeho stretnutia.

Tento rok sa rozhodli detičky a pracovníčky Komunitného centra Rimavská Baňa skrášliť autobusové zastávky v našej obci. Veríme, že vianočná výzdoba Vám urobí radosť i potešenie, vytvorí príjemnú a čarovnú vianočnú atmosféru. Želáme Vám príjemné prežitie adventného obdobia.

Vlani bolo veselo. Týchto pár fotografií nám pripomenie, ako sme sa vlani tešili.