Preskočiť na obsah

9. ROČNÍK TEATRO OKOLO MALOHONTU

Zverejnené 2.9.2022.

Dňa 11. septembra 2022 sa bude konať 9. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Teatro Okolo Malohontu ktoré budú prechádzať aj cez našu obec (orientačne 10:55 hod.).

Pretekať sa bude na trase dlhej 85 km za otvorenej cestnej premávky. To znamená, že obmedzenie obyvateľov bude minimálne.

PozývameVás povzbudiť cyklistov a zároveň prosíme o zvýšenú opatrnosť počas dňa konania pretekov a ak je to možné, aby občania neparkovali na okraji cesty, kadiaľ vedú preteky.

Boli by sme veľmi vďačný keby ste prišli povzbudiť cyklistov k ceste počas tohto výnimočného športového podujatia v regióne. Očakávaná účasť je 200 cyklistov z celého Slovenska ale aj zo zahraničia.

ČAS PREJAZDU CEZ VAŠU OBEC JE ORIENTAČNÝ, rozdiel môže byť v desiatkach minút:

Rimavská Sobota 10:30 – štart

Veľké Teriakovce 10:40

Vrbovce 10:40

Hrachovo 10:45

Kociha 10:50

Rimavská Zalužany 10:55

Rimavská Baňa 10:55

Lehota nad Rimavicou 11:00

Kokava nad Rimavicou 11:15

Klenovec 11:25

Hnúšťa 11:30

Rovné 12:00

Potok 12:00

Hrušovo 12:10

Teplý Vrch 12:20

Padarovce 12:20

Cyklistické preteky Teatro Okolo Malohontu vznikli v roku 2014 so snahou spropagovať mesto Rimavská Sobota a región Malohont v rámci celého Slovenska a okolitých štátov. Organizačný tím pretekov tvorí skupina zanietených ľudí ktorí pracujú 365 dní v roku, aby pripravili najkrajšie a najlepšie cyklistické preteky v regióne. Skorá jesenná príroda v septembrovom termíne v krásnom prostredí Malohontu a cieľ na dlažobných kockách historického hlavného námestia v Rimavskej Sobote s bohatou diváckou kulisou, dodávajú týmto pretekom osobité čaro. Sú určené pre všetkých cestných cyklistov, amatérskych, alebo licencovaných pretekárov. Svojím kopcovitým profilom majú charakter populárnych klasických jednodňových cyklistických pretekov, pričom dĺžka trasy je volená s ohľadom na rôznu výkonnosť účastníkov. Veríme, že kvalita podujatia a atraktivita trate prilákajú množstvo pretekárov, ale aj divákov.