Starostka

vzdelanie: Univerzita Mateja Bela Banská Bystrica,
Fakulta prírodných vied

životopis starostky obce

profil starostky na sociálnej sieti

tel/fax: +421 47 433 34 83

vo funkcii starostky obce od 02.12.2014

Sľub starostu obce„Sľubujem na svoju česť a svedomie, že budem riadne plniť svoje povinnosti, ochraňovať záujmy obce a Slovenskej republiky. Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a ostatné všeobecne záväzné právne predpisy budem pri výkone svojej funkcie starostu uplatňovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.“

Starosta je najvyšším orgánom obce. Volia ho obyvatelia obce v priamych voľbách na štyri roky. Funkcia starostu je verejnou funkciou. Starostu počas neprítomnosti alebo nespôsobilosti na výkon funkcie zastupuje jeho zástupca.Funkcie starostu:

• Zvoláva a vedie zasadnutie obecného zastupiteľstva a podpisuje jeho uznesenia
  • Vykonáva obecnú samosprávu
  • Zastupuje obec vo vzťahu k štátnym orgánom, právnickým a fyzickým osobám
  • Rozhoduje vo všetkých veciach správy obce, ktoré nie sú zákonom alebo organizačným poriadkom obecného zastupiteľstva vyhradené obecnému zastupiteľstvu
  • Je štatutárnym orgánom v majetkoprávnych vzťahov obce a v pracovnoprávnych vzťahoch pracovníkov obce, v administratívnych vzťahoch je správnym orgánom

Zverejnené 31. januára 2020.
Upravené 4. januára 2021.