Preskočiť na obsah

GOTICKÁ CESTA OTVORENÁ 2022 (Rimavská Baňa a okolie)

Zverejnené 3.8.2022.

V dňoch 12. a 13. augusta vás pozývame na ďalší ročník etablovaného podujatia Gotická cesta otvorená 2022, počas ktorého budú odprezentované klenoty stredovekého sakrálneho umenia.

Tento rok je zameraný na Rimavský okruh Gotickej cesty, teda na historický Malohont a južný Gemer. Bude to prvýkrát, čo združenie Gotická cesta predstaví kostoly pod značkou Európske dedičstvo.

Je nám cťou, že môžeme na tomto podujatí spolupracovať v rámci animačných aktivít MAS a predstaviť región Malohont prostredníctvom pokladov kultúrneho dedičstva.

  • Jadro programu sa uskutoční v Rimavskej Bani, kde vás a vaše deti bude v piatok 12.8. čakať Kompánia z Turca so stredovekými hrami.
  • V sobotu 13.8. pripravia program aj pre dospelých na motívy lokálnej malohontskej histórie.
  • V podvečer sa môžete tešiť na koncert Kataríny Málikovej, ktorý sa uskutoční v interiéri stredovekého kostola.
  • Na záver vystúpi pri neformálnom posedení kapela Mojše Band so starou židovskou muzikou

V sobotu 13.8. od 10:00 do 17:00 vám budú sprístupnené nasledovné kostoly na Rimavskom okruhu:🗝 Rimavská Baňa – koncert Kataríny Málikovej, Mojše Band, rekonštrukcia stredovekého života v podaní Kompánie z Turca🗝 Rimavské Brezovo – Anton Drímaj predstaví stredovekú gemerskú keramiku🗝 Kyjatice – Ladislav Hedvigi predstaví výrobu tradičných Kyjatických hračiek🗝 Kraskovo – Róbert Slíž predstaví staré zvonolejárske remeslo🗝 Rimavské Janovce – improvizovaný set skladateľa a gitaristu Štefana Szabóa inšpirovaný liturgickými spevmi🗝 Malé Teriakovce – Hudobné ukážky v podaní pedagógov a žiakov ZUŠ Rimavská Sobota🗝 Žíp – Hudobné ukážky v podaní pedagógov a žiakov ZUŠ Rimavská Sobota🚌 Podujatie môžete navštíviť individuálnou dopravou. Autobusy, ktoré vyrážajú z Rimavskej Soboty a Rožňavy, sa expresne rýchlo naplnili.

Všetky podrobnosti o Gotickej ceste otvorenej: https://www.facebook.com/events/4862399883868869

Spolufinancované z prostriedkov MAS MALOHONT

Európsky poľnohospodársky fond pre rozvoj vidieka: Európa investuje do vidieckych oblastí.

Zdroj: OZ Gotická cesta