Preskočiť na obsah

Mikuláš v Rimavskej Bani

Zverejnené 15.12.2023.

Kategória

Každoročne prvý decembrový týždeň začína vo všetkých deťoch narastať akási príjemná nervozita, pretože sa všetko začína točiť okolo sviatku sv. Mikuláša a oni sa horlivo snažia učiť pesničky, básničky a netrpezlivo očakávajú, či Mikuláš na nich nezabudne a nájdu si vo svojej čižmičke niečo sladké, či to nebude uhlie.

Ani tento rok Mikuláš nezabudol na baňanské deti a prišiel v podvečernom tichu šiesteho decembra. Jeho cesta našou dedinou bola nielen o sladkých balíčkoch, ale hlavné o veselosti a niekde o pár slzičkách. Za zvečnenie týchto vzácnych chvíľ ďakujeme Danke Vetrákovej.

Chceme sa veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí sa pričinili o to, že Mikuláš aj tento rok mohol prísť do našej obce. Špeciálne poďakovanie patrí Mikulášovi a jeho pomocníkom, o ktorých pre všetkých tých, ktorí už poznajú jeho tajomstvo, prezradíme, že ich pre radosť detí stvárnili poslanci obecného zastupiteľstva Natálka Dovalová a Janko Kubaliak. Nezabudnuteľného čerta zase Janko Koreny a nesmiemezabudnúť na zásobovača „balíčkov“, lebo košík Mikuláša by ich všetky neuniesol. Ďakujeme Paľko Krajňák.