Preskočiť na obsah

Informácia z celoštátneho testovania 31.10.2020 v Rimavskej Bani

Zverejnené 2.11.2020.

Kategória

V rámci celoštátneho testovania ochorenia COVID-19 bolo dňa 31.10.2020 v našej obci otestovaných celkom 458 osôb. Medzi testovanými občanmi boli aj obyvatelia okolitých obcí. Ministerstvo obrany Slovenskej republiky určilo, že v našej obci sa bude testovať iba jeden deň. V sobotu večer sme s potešením konštatovali, že všetky testy mali negatívny výsledok.

Z celého srdca ďakujeme našim šikovným zdravotníčkam Andrejke Kleinovej, Dagmar Marekovej a Katke Zahradníkovej, bez nich by to nešlo. Ich odbornú prácu dopĺňali traja administratívny dobrovoľníci z našej obce. Za pomoc počas celého dňa ďakujeme príslušníkom ozbrojených síl a policajného zboru. Zamestnancom obce ďakujeme za administratívnu prácu, organizovanie odberov, hliadkovanie a vykonávanie pravidelnej dezinfekcie priestorov. Vďaka patrí aj predsedovi nášho dobrovoľného hasičského zboru Miškovi Struhárovi, ktorý v priebehu celého času pomáhal všade, kde bolo potrebné.

Všetkým spoluobčanom ďakujeme za to, že ste počas testovania boli disciplinovaní, chápaví a trpezliví. Členov odberného tímu a dobrovoľníkov veľmi potešili slová chvály a uznania, ktoré ste im adresovali.

Verím, že aj naďalej budeme všetci zodpovední a budeme dodržiavať opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu. Prajem všetkým pevné zdravie.

Mgr. Elena Polóniová, starostka obce