Preskočiť na obsah

Slávnostné otvorenie Obecnej knižnice Rimavská Baňa

Zverejnené 17.6.2024.

Kategória

Súčasťou osláv Stretnutia rodákov a občanov obce Rimavská Baňa bolo aj slávnostné otvorenie Obecnej knižnice Rimavská Baňa v priestoroch na prízemí Obecného úradu Rimavská Baňa. Knižnica bude otvorená každú stredu od 16. do 17. hodiny a knihovníčkou je pani Bc. Mária Korenyová.

Slávnostný príhovor starostky obce Eleny Polóniovej

Dobrý deň,

s veľkou radosťou Vás dnes vítam na slávnostnom otvorení našej obecnej knižnice. Verím, že tento priestor bude nielen miestom plným kníh a informácií, ale aj priestorom pre stretávanie, vzdelávanie a rozvoj všetkých nás čo knihy máme radi a aj tých, ktorí si vďaka tomuto priestoru čítanie zaľúbia.

Pre mňa je knižnica srdcom každého mesta či obce. Je to miesto, kde sa stretávajú ľudia rôznych generácií, kde sa deti učia láske k čítaniu a kde dospelí nachádzajú inšpiráciu a vedomosti. Verím, že naša nová knižnica bude týmto všetkým a ešte oveľa viac.

Tento projekt by nebol možný bez podpory a spolupráce mnohých ľudí. Chcem poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na jeho realizácii – od plánovania, až po vybavenie knižnice. Osobitne ďakujem Marike Korenyovej, našej knihovníčke za to, že náš knižný fond je už online prístupný a táto evidencia kníh robí z našej knižnice moderný priestor prístupný pohodlne z domova, či školy. Budeme usilovne hľadať zdroje, aby sme do knižnice doplnili knihy a periodiká. Prvý úspech máme za sebou a naša knižnica bude podporená z Fondu pre podporu umenia.

Vážení prítomní,

verím v to, že naša knižnica sa stane miestom, kde každý nájde niečo pre seba – či už je to dobrá kniha, príjemná spoločnosť, alebo tiché miesto na štúdium a premýšľanie.

Ďakujem vám všetkým za účasť na dnešnom otvorení a teším sa na všetky úžasné príbehy a zážitky, ktoré nás v tejto knižnici čakajú.