Vatra slobody 2024

Zverejnené 14.5.2024.

Príhovor starostky obce pri príležitosti zapálenia Vatry slobody

Vážení prítomní, milí priatelia,

Vítam Vás na našom stretnutí. Stavanie vatry je na Slovensku súčasťou tradičných osláv a zvykov, ktoré sa viažu k rôznym významným dňom v roku. Tradične túto stavali „naši“ aktívni chlapci a chlapi, hasiči … ĎAKUJEME

Stavali ju pri príležitosti 79. výročia víťazstva nad fašizmom a je symbolom pripomienky si tých ktorým nechýbalo odhodlanie a schopnosť pomáhať si v najťažších chvíľach, pripomienky si tých, ktorí nezaváhali a rozhodli sa. Rozhodli sa ísť brániť slobodný život svojich najbližších. Dnes vzdávame česť a uctime si pamiatku tých, ktorí sa počas 2. svetovej vojny zapojili do bojov proti fašizmu.

Česť ich pamiatke!

Tento večer nech nie je len pripomienkou historických udalostí, ale aj radosť z tohto stretnutia, radosť z toho, že sa môžeme slobodne stretnúť, aby sme spolu oslávili a udržali túto tradíciu, ktorá je pre Slovensko taká dôležitá ako oslava života a vyjadrenie spoločných hodnôt.

Ďakujem vám za pozornosť a želám vám príjemný zvyšok dnešného sviatočného dňa.