Preskočiť na obsah

Fašiangové stretnutie seniorov

Zverejnené 13.2.2024.

Kategória

V sobotu 10. februára 2024 sme sa v Rimavskej Bani stretli na Fašiangovom stretnutí seniorov v našom kultúrnom dome. Kultúrny program a sprievod fašiangových masiek členom Folklórneho súboru Hrnčiatka a vystúpenie detí z Komunitného centra v Rimavskej Bani prispelo k veselej nálade, ktorá celé stretnutie sprevádzala.

Príhovor starostky obce:

Vážené dámy, vážení páni, vážení hostia.

Teší ma, že sa tu dnes stretávame a všetkých Vás srdečne pozdravujem v mene svojom, v mene zamestnancov obecného úradu i v mene Vašich zástupcov v obecnom zastupiteľstve.

Ďakujeme, že ste si našli čas osláviť spolu s nami Fašiangy, toto čarovné obdobie plné tradícií, zábavy a kulinárskych pochúťok. Toto obdobie, prechod medzi Vianocami a Veľkou nocou, je známe svojimi veselými zvykmi. Jedným z nich je u nás v Rimavskej Bani toto milé stretnutie. Aj dnes sme si pre Vás pripravili zaujímavý kultúrny program, do ktorého prispejú aj deti nášho komunitného centra. Dnes si všetci dovolíme trochu viac voľnosti a neviazanosti pred prísnym pôstnym obdobím Veľkej noci.

Preto Vám prajem, aby ste si tento čas užili. Tancujte, spievajte a zabávajte sa tak, ako ste sa zabávali kedysi. Nech Vám fašiangová atmosféra dodá energiu a radosť do celého roka.

Dovoľte mi ešte pripomenúť, že od vlaňajšieho roka sme sa dohodli každoročne si uctiť jubilantov a osláviť ich životné jubileá kultúrnym programom a malým darčekom v obradnej sieni obecného úradu.

Veríme, že sa z tejto udalosti stane krásna a zjednocujúca tradícia, ktorá umožní oslavovať životné jubileá spoločne a vytvorí jedinečnú príležitosť na zdieľanie radosti a spomienok medzi nami

Na záver chcem poďakovať všetkým, ktorí toto pekné odpoludnie pre nás prichystali a želám nám príjemnú zábavu.